Байерн отново не успя да победи Борусия М.

Байерн отново не успя да победи Борусия М. Снимка: Kicker

Само преди седмица нападателят на Байерн Мюнхен Томас Мюлер бе категоричен, че битката за Сребърната салатиера е приключила още преди Нова година.

Това вероятно е повлияло на съотборниците му, които завършиха наравно 1:1 като домакини с Борусия Мьонхенгладбах в петъчния двубой от Бундеслигата.

Гостите дори водеха до 59-тата минута с гол Маркс в средата на първото полувреме, но Шакири фиксира крайния резултат след час игра.

Така баварците не успяха да победят тима на Люсиен Фавър в трети последователен мач от Бундеслигата и изглежда това е най-трудният им съперник в Германия напоследък заедно с Байер Леверкузен и другата Борусия - Дортмунд.

Гладбах поведе на Алианц Арена в 21-ата минута, когато Торбен Маркс се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жером Боатенг в наказателното поле след центриране на Толга Чигерчи.

Байерн Мюхнен остава убедителен лидер в Бундеслигата с цели 12 точки преднина пред втория Байер Леверкузен, който е с мач по-малко.

Борусия Мьонхенгладбах се изкачи на шесто място в класирането и е на само две точки зад зона Шампионска лига.