Бразилия би Шотландия, Неймар с два гола

Исканият от Челси и Барселона нападател Неймар (в жълто) вкара два гола при успеха на Бразилия срещу Шотландия Снимка: БГНЕС

Отборът на Бразилия постигна успех с 2:0 над Шотландия в приятелски мач, игран на стадион „Емирейтс" в Лондон. И двете попадения бяха дело на искания от Челси и Барселона суперталант Неймар. Нападателят на Сантос се разписа в 42-ата и 77-ата минута.

През цялата среща бразилците диктуваха темпото на игра и не оставиха на британците изобщо да играят с топката. Те обаче пропуснаха повечето си удобни положения пред вратата на Алън МакГрегър.

Над всички на терена бе 19-годишният Неймар, който освен с двата си гола, впечатли феновете с невероятни финтове и страхотна скорост, с която непрекъснато мъчеше отбраната на "гайдарите". Освен двата гола нападателят се отчете и с една греда в началото на второто полувреме. Пропуски направиха още Лукаш Лейва, Леандро и Рамиреш.

Това е четвъртата победа за Бразилия, постигната под ръководството на Ману Менезеш. Той замени Карлос Дунга като селекционер след провала на световното първенство. В изиграните общо шест мача селесао записа и две загуби - от Аржентина и Франция през ноември миналата година и февруари тази година.