Интер с трофей след победи над Милан и Ювентус

Диего Милито донесе победата на Интер над Милан, с която "нерадзурите" спечелиха приятелския турнир в Бари Снимка: Getty Images/Guliver

Седмица преди старта на първенството в серия "А" Интер спечели приятелския турнир за трофея ТИМ. Надпреварата, която е традиционна за подготвителния период в Италия, тази година се проведе на стадиона в Бари. В нея се включиха още тимовете на Милан и Ювентус. Двубоите в Бари бяха гледани от близо 60 000 зрители.

В първият, от трите 45-минутни мача Интер завърши наравно 1:1 срещу Ювентус в редовното време. Попаденията бяха дело на Мирко Вучинич за "бианконерите" и на Андреа Ранокия за Интер. При дузпите При дузпите Кристиан Пакуато и Горан Пандев пропуснаха след първите пет удара, а след това решителния пропуск направи Андреа Бардзали.

Във втория мач Ювентус победи Милан с 2:1 и излезе временно начело в класирането с 4 точки. Головете за Юве отбелязаха Артуро Видал и Алесандро Матри, за Милан се разписа Антонио Касано.

В последния мач Интер спечели с 1:0 срещу Милан. Единственото попадение отбеляза Диего Милито в 28-та минута. Победата донесе на "нерадзурите" и крайният успех в надпреварата.

Така Интер защити трофея си от миналата година като общо "нерадзурите" имат седем победи в турнира. За най-добър играч тази година бе избран Мирко Вучинич от Ювентус.