Драматична победа на Рома приближи тима до Шампионската лига

Тоти вкара два гола, но и пропусна дузпа срещу последния Бари Снимка: Getty Images
Тоти вкара два гола, но и пропусна дузпа срещу последния Бари

Отборът на Рома застигна Удинезе в Серия "А", след като измъкна драматична победа с 3:2 над вече изпадналия тим на Бари в предпоследен мач от италианското Калчо.

Така "вълците" запазиха 6-ата си позиция, но вече имат 59 точки, колкото и "зебрите" и са на само една зад градския съперник Лацио.

"Орлите" обаче имат да изиграят мач с Ювентус, който е в понеделник от 21:45 часа българско време.

Двубоят в Бари бе доста нервен, като главният съдия показа общо три червени картона и отсъди три дузпи.

Първата бе за домакините, реализирана от Бентиволио в 25-ата минута.

Пет по-късно Франческо Тоти изравни, но Хусеклеп отново даде преднина за Бари малко преди почивката.

В началото на втората част Даниеле Де Роси бе изгонен, но в 57-ата минута отново Принца на Рим възстанови статуквото след точно изпълнение на дузпа.

В 78-ата отново такава бе отсъдена за столичани, а изгонен бе Глик от Бари. Този път обаче Тоти пропусна, а за капак в последните минути и Симоне Перота пое преждевременно по пътя към съблекалните.

Въпреки това драмата се състоя в 5-ата минута от добавеното време, когато Алеандро Рози бе изпуснат от защитниците на домакините и отблизо донесе скъпоценните три точки за своите в атаката им за място в Шампионската лига.

Тагове: бари, серия а, рома