Юнайтед и Сити с нови победи в Англия

Манчестър Юнайтед записа нов успех във Висшата лига Снимка: Getty images
Манчестър Юнайтед записа нов успех във Висшата лига
Давид Силва и съотборниците му от Манчестър Сити изиграха силен мач срещу Норич Снимка: Getty images
Давид Силва и съотборниците му от Манчестър Сити изиграха силен мач срещу Норич

Отборът на Манчестър Сити остана единственият непобеден тим във Висшата лига и след изиграването на по-голяма част от срещите от 14-я кръг. Тази вечер на собствения си стадион „Етихад" гражданите се наложиха с 5:1 над Норич. Серхио Агуеро откри в 32-ата минута, а Самир Насри (51) отбеляза второто попадение след груба грешка на вратаря на Норич Джон Ръди.

Яя Туре направи 3:0 в 68-ата минута, с което "гражданите" гарантираха 12-ата си победа от 14 изиграни кръга във Висшата лига. Стив Морисън (81) намали за гостите, а резервите Марио Балотели (88) и Адам Джонсън (90) оформиха крайното 5:1. Това бе и най-изразителния успех в този кръг на Висшата лига.

Победа записа и градския съперник на Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи" спечелиха с 0:1 гостуването си на Астън Вила. Единственото попадение в мача реализира бранителят Фил Джоунс, за когото това е първи гол в цялата му професионална кариера.

Английският защитник игра в халфовата линия на "червените дяволи" и отбеляза с майсторско изпълнение в началото на първата част. В края на срещата Юнайтед вкара и втори гол чрез Дани Уелбек, но той бе отменен заради засада.

Българинът Димитър Бербатов очаквано не попадна дори в групата за двубоя, тъй като се възстановява от контузия.

Капитанът на националния ни отбор - Стилиян Петров пък остана на резервната скамейка след като до скоро лекуваше разтежение. Петров се появи на терена в 60-та минута.

Двубоят ще се запомни и с двете контузии - на Хавиер Ернандес от Манчестър Юнайтед в 11-та минута и на Шей Гивън от Астън Вила в края на първото полувреме. Заради травмите и принудителните смени първото полувреме бе удължено с 8 минути.

Третият българин във Висшата лига - Мартин Петров също остана резерва при загубата на неговия Болтън с 0:3 от Тотнъм. Нападателят обаче не се появи в игра, а неговият тим доигра срещата с 10 души след червен картон на Гари Кейхил.

Впечатляващ успех постигна и Арсенал. „Артилеристите" разбиха с 4:0 Уиъгн. Силен мач за Арсенал изигра Робин ван Перси, който се отчете с гол и две асистенции.

С успеха Арсенал се изкачи на петото място в класирането на Висшата лига само на две точки от четвъртия Челси. От октомври насам момчетата на Арсен Венгер нямат поражение в английския елит, като са в серия от седем мача без загуба, в която записаха шест успеха, събирайки 19 от възможни 21 точки.