Зенит обърна 10 от Порто

Зенит надигра тотално актуалния носител на трофея в Лига Европа Снимка: Reuters
Зенит надигра тотално актуалния носител на трофея в Лига Европа

Руският шампион Зенит постигна първата си победа в група "G" от Шампионската лига, надделявайки с 3:1 като домакин над носителя на трофея в Лига Европа Порто.

Така тимът от Санкт Петербург изпревари "драконите" в класирането и преди изиграването на Шахтьор - АПОЕЛ е на първо място.

За успеха на момчетата на Лучано Спалети обаче спомогна изгонването на Хорхе Фусиле в края на първото полувреме, когато за умишлена игра с ръка получи втори жълт картон.

Преди това Джеймс Родригес изведе Порто още в 10-ата минута, засичайки подаване на Хълк на празна врата. При паса обаче колумбиецът бе в очевидна засада, която не бе маркирана.

Само десет след това груба грешка на вратаря Елтон позволи на Роман Широков да изравни.

Второто полувреме започна със силен натиск на Зенит. Английските рефери в мача, предвождани от спорния откъм реферски качества Хауърд Уеб, отново удариха едно рамо на Порто, незачитайки редовен гол на Кержаков.

Това обаче не оказа влияние върху психиката на домакините и след второ попадение на Широков в 63-ата минута и последвал гол на Дани в 72-ата Зенит постигна напълно заслужен успех.