Черноморски успехи в „А” група

Голмайсторът за Черно море Румен Николов попадна в прегръдките на щаба на отбора само минута, след като влезе като смяна Снимка: BGNES
Френският халф от алжирски произход Жужу донесе победата на Черноморец над Локомотив (Пловдив) с двата си гола Снимка: Chernomoretz.bg

Отборът на Черно море остана начело в класирането на „А" група след изиграните днес срещи, побеждавайки с 1:0 Ботев във Враца. Успехът на „моряците" дойде трудно, като резервата Румен Николов отбеляза победния гол в 85-ата минута, само една след като бе влязъл на мястото на Георги Божилов.

Бургаският Черноморец също се отличи с успех - 2:0 срещу Локомотив (Пловдив). Двете попадения отбеляза френският халф от алжирски произход Жужу.

И новакът в „А" група Лудогорец продължи с успешното си представяне, разбивайки с 4:0 Видима-Раковски в мач, игран на стадиона в Каварна поради продължаващата реконструкция на съоръжението в Разград. Герой на мача стана бразилецът Марселиньо, който се разписа на два пъти.

В четвъртия мач от днес Миньор и Славия завършиха наравно - 1:1, като срещата се проведе на стадиона на „гостите" в столичния квартал Овча Купел заради наказанието на перничани. Голът, който отбелязаха „белите", бе първият във вратата на Миньор през това първенство, след като „чуковете" бяха победили в предишните два кръга Видима-Раковски и Светкавица, без да допуснат попадение в мрежата си.

Утре вечерта столичният ЦСКА има възможност да настигне Черно море на върха, ако победи в Каварна местния Калиакра.