Атлетико без проблеми срещу Валенсия

Фалкао вкара два гола за победата на Атлетико срещу Валенсия Снимка: Getty Images
Фалкао вкара два гола за победата на Атлетико срещу Валенсия

Атлетико (Мадрид) спечели с 4:2 първия полуфинал в Лига Европа срещу Валенсия, като два гола за победата на столичани вкара колумбиецът Радамел Фалкао. Така носителят на титлата в Лига Европа за 2010 е фаворит за класиране на финала, но голът на Рикардо Коща в 94 минута остави някакви шансове и на Валенсия.

За Атлетико точни бяха: Фалкао (18, 78 мин), Жоао Миранда (49) и Адриан Лопес (54). За Валенсия се разписаха Жонас Гонсалвеш (45+3) и Коща (90+4).

В другия полуфинал Спортинг (Лисабон) спечели трудно срещу Атлетик (Билбао) с 2:1, като победният гол вкара испанецът Диего Капел в 80 минута. Преди него за Спортинг изравни Емилиано Инсуа в 76 минута.

Подобно на Атлетико (Мадрид), Спортинг беше по-активният отбор в мача, но вкара само две попадения и допусна гол на гостите, отбелязан от Ауртенече, който изведе Атлетик напред девет минути след почивката. След това, в рамките на 4 минути Спортинг обърна хода на мача с два гола, но португалците нямаха възможност за нещо повече.