Семен Новиков се класира за финала в борбата

Семен Новиков се класира за финала в борбата Снимка: start-photo.bg

Семен Новиков се класира за финала в борбата в категория до 87 килограма на Олимпийските игри в Париж.

Украинецът с български паспорт си осигури най-малко сребърен медал, след като победи световния шампион Давид Лосонци (Унгария) с 3:1.

Новиков ще се бори за златния медал утре. На финала нашият борец ще срещне иранеца Алиреза Мохмадиани, който успя да детронира олимпийския шампион Жан Беленюк (Украйна) след 3:3, но последната точка бе отбелязана от иранеца.

Това е първи олимпийски медал за мъжката борба от Пекин 2008.

С класирането си на финала Новиков гарантира втори медал за България от Игрите в Париж.

Първият бе осигурен от Хавиер Ибанес в бокса, който с класирането си за полуфиналите в категория до 57 кг си гарантира минимум бронз.

Полуфиналът на Ибанес също е утре, 8 август.