Втори финал за България на Олимпийските игри в Париж

Втори финал за България на Олимпийските игри в Париж Снимка: start-photo.bg

България има втория си финалист на Олимпийските игри в Париж. Това е Десислава Ангелова, която в олимпийския си дебют се класира за финала на 2000 м скиф.

26-годишната българка направи страхотно гребане и преодоля дистанцията за 7:27.16 минути с трето време в първата полуфинална серия.

Това ѝ гарантира място във финал А.

Най-бърза в серията беше шампионката от последните две световни първенства Каролин Флорайн (Нидерландия). Тя водеше през зялото време и завърши за 7:21.26 минути.

Бронзовата медалистка от последните две световни първенства Тара Рини (Австралия) финишира втора със 7:23.58.

Надпреварата за медалите ще се състои на 3 август, събота, от 11:18 часа българско време.

Преди два дни гимнастичката Валентина Георгиева, която също е дебютантка на олимпийски форум, се класира за битката за медалите на прескок в спортната гимнастика.

"Много съм щастлива и благодарна за този успех. Това бе основната ни цел за Олимпийските игри. Щастлива съм, че постигнахме целта. Борбата за медалите е напълно възможна, щом си във финал "А". Ще дам всичко от себе си. Ще направя каквото зависи от мен и се надявам да успеем", сподели Деси Ангелова за БНТ.