Белгия се събуди след почивката, Лукаку подгони Роналдо

Лукаку отбеляза два гола и подгони временния лидер при голмайсторите Кристиано Роналдо, който има три Снимка: GettyImages

Белгийският национален отбор не допусна изненади и започна с победа участието си на Мондиал 2018.

Срещу пълния дебютант Панама "червените дяволи" спечелиха с 3:0 с два гола на Ромелу Лукаку и един на Дрис Мертенс и излязоха начело в група G, където са още Англия и Тунис.

Белгия изигра разочароващо първо полувреме, в което не създаде достатъчно сериозни положения срещу непретенциозния съперник.

Все пак на три пъти Еден Азар имаше възможност да вкара, но Пенедо се прояви добре на вратата на панамците. Най-близо до гола беше Ромелу Лукаку, но в 27-ата минута ударът му беше блокиран пред голлинията.

Второто полувреме започна идеално за Белгия с майсторски гол на Дрис Мертенс. Нападателят на Наполи посрещна топката от въздуха и с параболичен удар не остави шансове на Пенедо - 1:0.

В 55-ата минута Панама стигна до златна възможност за сензационно изравняване. Защитата на Белгия заспа, Мурийо получи топката сам срещу Куртоа и стреля, но вратарят на Челси спаси.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Белгия реши всичко с втори гол. Де Бройне центрира елегантно с външен фалц, а Лукаку плонжира и с глава разстреля Пенедо за 2:0.

В 75-ата минута брилянтна контраатака доведе до втори гол на Лукаку, покачил на 3:0 с прехвърлящ удар след извеждащо подаване на Азар.

От 21:00 започва другият мач от групата, в който Англия ще преследва победата срещу Тунис.