Григор приключи във Вашингтон със загуба от Медведев

Григор Димитров приключи участието си на Citi Open във Вашингтон, отстъпвайки с 4-6 2-6 на Даниил Медведев в 1/8-финален мач помежду им. Това бе и своеобразен реванш за руския тенисист, който загуби от първата ни ракета в тазгодишното издание на турнира в Куинс, но с днешния си успех изравни баланса на 1-1 победи.

И двамата влязоха в мача с бързо взети подавания, но в петия гейм българинът изостана 0-40 на свой сервис и така и не регистрира точка. Веднага след това обаче нашият отвърна със същото и осъществи моментален рибрейк на нула – 3-3.

В седмия гейм Григор изостана 0-30, но вкара отличен начален удар, с който си отвори корта и взе точката с форхенд по обратния диагонал. После обаче бе изненадан от къса на Медведев и пресили форхенд, изправяйки се пред два последователни брейкбола. Успя да отрази единия, но предаде подаването си за втори пореден път – 3-4.

Руснакът затвърди без да отпуска точка, а при 5-4 сервираше за частта, като за втори пореден път не даде точка на съперника си – 6-4.

След подновяването на играта Григор първи си заслужи възможност да пробие. В четвъртия гейм първата ни ракета поведе 30-15, а в продължително следващо разиграване покани съперника на мрежата с къса и го матира с пасинг шот. Медведев отрази първата опасност, а на втория брейкбол заложи на сигурно, като нашият първи дръпна спусъка от форхенд, но пропусна – дюс. Даниил взе предимство и се изненадващ дроп шот затвори частта – 2-2.

В следващия гейм Димитров направи двойна грешка при 40-30, а после се изправи и пред брейкбол. Отрази го с отличен апроуч и стоп воле, но продължи да изпитва затруднения и трябваше да спасява нова точка за пробив, като този път не се справи с отразяването й.

Руснакът затвърди за 4-2, а при 0-30 в седмия гейм Григор направи две последователни двойни грешки, с което и доиграването на мача стана въпрос на протокол. Даниил сервираше за победата при 5-2 и се класира за 1/4-финалите.