Тийнейджърка спря Цвети Пиронкова в Сидни

Цвети приключи в Сидни във втория кръг.

Цветана Пиронкова напусна борбата във втория кръг на турнира в Сидни, след като през 2014-а спечели титлата от Apia International, а през миналия сезон игра на полуфинал в надпреварата, достигайки до последните 4 от квалификациите. Първата ни ракета обаче бе спряна рано от Белинда Бенчич, срещу която записа втора загуба от два мача – 3-6 3-6.

Цвети имаше отлични шансове, особено във втория сет, но в крайна сметка не успя да се пребори със световната №14. Тийнейджърката Бенчич, която през март ще навърши 19 години, проби още в първия гейм на двубоя, а с още един пробив приключи първия сет с 6-3 за малко повече от половин час.

Постепенно Пиронкова започна да подлага на напрежение съперничката в нейните сервис геймове и проби и затвърди на старта на втората част. В петия гейм при 3-1 в своя полза българката изпусна нови три брейкбола, след като поведе с 0-40. Веднага след това Бенчич върна брейка изоставане за 3-3 и удържа подаването си, за да стигне до обрат в резултата.

Психологическото предимство отново бе за швейцарката, която с нов пробив стигна до 5-3 и приключи мача на свой сервис. На четвъртфиналите Бенчич ще играе с Екатерина Макарова, която се класира без игра след отказване на Анджелик Кербер.