Пиронкова започна с рутинна победа в Бирмингам

Следващата съперничка на Пиронкова е Анджелик Кербер.

Цветана Пиронкова оправда прогнозите, които я сочеха като тотална фаворитка срещу 16-годишната Кейти Суон и потегли с рутинно 6-2 6-2 на турнира в Бирмингам за 62 минути. Най-добрата ни тенисистка още от началните минути показа, че ще доминира напълно на корта и откри двубоя с 8 поредни точки за преднина от 2-0 гейма.

Пиронкова играеше търперливо и уверено очакваше грешки на далеч по неопитната ѝ съперничка, а развитието на мача доказа, че това е правилната тактика. При 3-1 Цвети имаше още 2 брейкпойнта, само че този път не успя да материализира шансовете си. Пиронкова продължи натиска и при 5-2 имаше нова възможност, която тийнейджърката отрази с ас, но първата ни ракета не се отказа и затвори сета с втори пробив за 6-2.

Цвети усети, че е дошъл точният момент да реши двубоя и си подсигури идеално начало на втория сет с още един брейк и преднина от 2-0 гейма. Нататък Пиринкова продължи да играе освободено и печелеше стабилно подаванията си без да оставя особени шансове за младата си съперничка. Първата ни ракета се възползва от спад в концентрацияа на Суон, за да поведе с 0-40 и реализира втория брейкбол за 5-2 с прецизна къса топка.

С този удар Пиронкова пречупи британката и приключи двубоя на свой сервис от четвъртия мачпойнт. В спор за място на четвъртфиналите, най-добрата ни тенисистка ще срещне четвъртата поставена в схемата Анджелик Кербер. Пиронкова и германката са си разменили по две победи в преките двубои.