Фаворитите започнаха с победи на Уимбълдън

Джокович започна с чиста победа защитата си на титлата.

Новак Джокович изглеждаше разколебан в началните минути на мача си с Филип Колшрайбер, но бързо възстанови познатото си стоманено спокойствие и се справи с германеца с 6-4 6-4 6-4 на старта на Уимбълдън.

Специалистите прогнозираха, че световният №1 ще трябва да мине през изключително труден мач още на старта, само че Ноле показа, защо има 6 победи от 7 мача срещу този съперник.

Стан Вавринка направи първата крачка в мисията да се превърне в петия тенисист след Лейвър, Борг, Надал и Федерер, който ще успее да спечели Ролан Гарос и Уимбълдън в една и съща година.

Шампионът от Париж мина комфортно през Жоао Соуса с 6-2 7-5 7-6(3) за час и 50 минути. Стан не беше губил сет в двата си досегашни двубоя срещу португалеца и това не се промени.

Следващият противник на Вавринка е Виктор Естрея, който обърна от 0-1 до 3-1 сета Бенямин Бекер за 5-7 6-1 6-4 6-4.

Световният №5 Кей Нишикори срещна сериозна съпротива в откриващия си мач на Уимбълдън, в който бе притиснат в пет сета от Симоне Болели, но крайна сметка италианецът не успя да поднесе първата сензация в Лондон и преклони глава след 3-6 7-6(4) 2-6 6-3 3-6.

Серина Уилямс използва откриващия си мач на Уимбълдън, за да настрои мерника и ясно показа, че ще се прицели в нова титла в Лондон след 6-4 6-1 над квалификантката Маргарита Гаспарян. Световната №1 имаше нужда от солиден старт, за да разсее съмненията за повторение на ранното отпадане през 2014-а и до голяма степен си го осигури.

Поне в първоначалните минути, подобно нещо не се случи, след като Серина изостана с 0-40 и загуби още първото си подаване в мача, но Уилямс навакса пробива в маратонски гейм за 3-3, а при 5-4 проби решително, за да си подсигури сета.

През втората част Уилямс напипа дължината на ударите си и просто размаза рускинята с 6-1 за 34 минути. Американката продължава срещу Тимеа Бабош, която мина със 7-6(4) 6-3 през Петра Цетковска.

Мария Шарапова угаси една от надеждите на британските фенове за добро представяне при жените и пречупи 24-годишната Йохана Конта с 6-2 6-2.

Рускинята достави порция прекрасен тенис и се потруди здраво, за да отстрани Конта, въпреки че разликата между двете съпернички в ранглистата е цели 122 места.