Джокович - Раонич и Нишикори - Вавринка в петия кръг

На Джокович му предстои мач срещу Раонич.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Четирикратният шампион Джокович победи Жил Мюлер (Люксембург) с 6:4, 7:5, 7:5 след малко повече от два часа игра. Така той попадна си осигури място сред осемте най-добри в "Мелбърн Парк" за осма поредна година.

27-годишният сърбин пласира 47 печеливши удара и направи само 16 непредизвикани грешки, като не допусна пробив в двубоя. Джокович взе първия сет, след като взе подаването на съперника си в седмия гейм.

В последствие той си осигури успеха с още по един пробив в края на втората и на третата част. На четвъртфиналите сърбинът ще се изправи срещу номер 8 в схемата Милош Раонич (Канада), който пласира 30 аса при петсетовия си успех над Фелисиано Лопес (Испания) с 6:4, 4:6, 6:3, 6:7(7), 6:3.

По-рано днес шампионът Стан Вавринка загуби първи сет в тазгодишното издание на Australian Open, но продължава към четвъртфиналите след победа със 7:6(3), 6:4, 4:6, 7:6(8) над испанеца Гийермо Гарсия-Лопес.

Вавринка показа невероятна психическа устойчивост в четвъртия сет, когато съумя да обърне тайбрека след изоставане от 0:5 и 2:6 точки. Това беше пета победа в осем мача срещу испанеца и добър реванш за миналогодишното поражение от този съперник още в първия кръг на Ролан Гарос.

Вавринка завърши срещата с 15 аса, 76% спечелени точки на първи сервис и умопомрачителните 70 уинъра. Швейцарецът обаче направи и 61 непредизвикани грешки по пътя към четвъртфиналите, където среща Кей Нишикори.

Световният №5 премина лесно през доказан боец като Давид Ферер с 6:3, 6:3, 6:3.

Вавринка и Нишикори са се срещали общо три пъти, а швейцарецът води с 2:1 в общия баланс. За последно двамата се изправиха един срещу друг на четвъртфиналите на US Open, когато Кей спечели един от трилърите си в Ню Йорк, след което достигна финала на Флашинг Медоус.