Федерер чака Григор на финала в Ротердам

Предстои голям финал между Федерер и Григор!

Роджър Федерер изпита известни затруднения срещу Андреас Сепи, но успя да го победи след 6-3 7-6(3). Така швейцарецът, който ще се изкачи на първата позиция от идния понеделник, ще играе срещу Григор Димитров на финала в Ротердам.

Сепи демонстрира великолепен тенис в началото на мача и стигна до два брейкбола още в първото подаване на Маестрото, но и двата бяха спасени. Когато обаче сам изостана в третия гейм, изпрати топката в аут - 2-1.

В четвъртия гейм италианецът се добра до дюс, а след това и до шанс за рибрейк, който оползотвори с добра защита, предизвиквайки Федерер да сгреши.

След средата на сета Федерер вдигна нивото и при 3-3 поведе с 40-15 на чужд начален удар. Не завърши първата си възможност, но при втората дръпна с пробив след хубав форхенд уинър.

При 5-3 отново успя да пречупи противника си и  завърши първата част с ас - 6-3.

Сепи успя да върне интригата в началото на втория сет и взимаше подаванията си без да дава сериозни шансове на противника си. Роджър Федерер правеше същото и така се стигна до 5-5, без никой от посрещащите да е прескачал кота 30.

При 40-30 в единадесетия гейм швейцарецът допусна двойна грешка и се стигна до дюс, но бе убедителен в следващите две точки, принуждавайки отново опонента си да сервира за оставане в мача.

Федерер откри подаването на Сепи с прекрасен форхенд уинър по правата, а малко по-късно направи резултата 30-30 с безпощаден ретур. Италианецът отвърна с ас и хубава къса, за да прати сета в тайбрек.

Световният номер 81 го започна с минипробив, но той бе върнат моментално след красиво воле на противника му. Последваха мигове на надмощие на Маестрото, който поведе с 5-1, преди да загуби следваща точка. Сепи върна един минипробив, но швейцарецът си осигури 3 мачбола със силен сервис. Още при първия се справи добре на мрежата - 6-3 7-6(3).