Безмилостен Григор е на полуфинал в Париж

Григор е на полуфинал в Париж! Снимка: Getty Images
Григор е на полуфинал в Париж!

Григор Димитров се справи по безапелационен начин с Кристиан Гарин след 6-2 7-5 и се класира за полуфиналите на Мастърса в Париж. Там първата ни ракета очаква победителя от двубоя между Новак Джокович и Стафенос Циципас.

Григор започна с наказателната си акция и още в началото и поведе с 2-0 след пробив. Гарин откри сметката си в четвъртия гейм за 1-3, но след това успя да вземе само още един гейм, а след нов пробив Димитров спечели първия сет с 6-2.

Във втория сет Гарин даде повече отпор. Григор материализира ранното си преимущество и отново поведе с ранен пробив за 2-0, но чилиецът се върна в сета и, на свой ред, проби и изравни за 2-2. При 4-4 Гарин проби за втори път и сервираше за втория сета. Сбърка обаче два форхенда, Григор поведе с 30-0, след което успя и да върне пробива за 5-5.

Димтров бе изключително уверен в сервис гейма си и го взе на нула и принуди чилиеца да сервира за оставане в мача. След грешка на мрежата на Гарин Григор получи два мач бола. Първата ни ракета успя да материализира още първия и се класира за полуфиналите на турнира.