Джокович унищожи Мъри

Ноле даде само пет гейм на Анди Мъри.

Новак Джокович се саморазправи с Анди Мъри с 6-2 6-3 и се класира за финала на турнира в Индиън Уелс. Световният №1 не остави никакви шансове на съперника си и постигна 17-та победа в 25 мача срещу британеца и шеста поредна над него след финала на Уимбълдън през 2013 г. За последно двамата играха на финала на Australian Open в началото на февруари. Джокович достина до 31-ия си финал на турнир от сериите Мастърс и общо 73-ти в кариерата си.

Много неубедителното представяне на Анди Мъри в сервис геймовете му и множеството непредизвикани грешки му костваха скъпо. Успеваемостта му на първи сервис едва достигаше около 40% в откриващия сет и не бе изненада, че той бе пробит още на старта за 2-0.

Ноле не само затвърди, но взе още едно подаване на Мъри за 5-1 и сервираше за сета. С помощ от мрежата шотландецът реализира първия си брейкбол за 5-2, но веднага след това изигра нов много слаб сервис гейм и бе пробит за трети път.

Вторият сет започна огледално на първия. С фантастичен лоб Джокович затрудни максимално Мъри в дъното на корта, след което го разстреля със смач за 40-40. След няколко дюса, Джокера се възползва още от първата си възможност за пробив и поведе с 2-0, след което затвърди с лекота.

Сърбинът имаше точка за пробив и в четвъртия гейм, но Мъри я отрази с ас за 40-40, след което спечели подаването си. Британецът пропусна големия си шанс в следващия гейм, когато дръпна с 15-40, но благодарение на страхотните си сервиси Джокера обърна нещата в своя полза - 4-1.

Топка от бекхенд в мрежата даде мачбол на Джокович в осмия гейм, но Мъри заличи опасността с едва втория си ас в мача и спечели гейма си, но само минути по-късно световният №1 подпечата мястото си в битката за трофея с гейм, в който поведе с 40-0 и от четвъртия мачбол фиксира крайното 6-2 6-3.

Новак Джокович се цели в четвъртата си титла в Индиън Уелс след тези през 2008-а, 2011-а и 2014-а и общо 50-та в кариерата, която ще го направи едва 12-ия играч в Оупън ерата, достигнал кота 50. В момента той е с 49, колкото има и неговият треньор Борис Бекер. Джокович има 20 трофея от турнири от сериите Мастърс, като пред него са само Надал (27) и Федерер (23).