Григор е на 1/4-финал в Акапулко след нова безпроблемна победа

Григор е на 1/4-финал в Акапулко след нова безпроблемна победа Снимка: Getty Images

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите ATP 500 в Акапулко след победа с 6-4 6-2 над 46-ия в света Миомир Кецманович за по-малко от час и половина.

Това бе втора поредна победа за българина в турнира, след като на старта отказа Адраин Манарино.

Срещата между Димитров и 21-годишния Кецманович бе първа помежду им, но Григор нямаше проблеми срещу сърбина, който в първия кръг елиминира ветерана Фелисиано Лопес в два сета.

Опитът на Григор си каза думата и въпреки че тръгна колебливо, успя да вземе важните точки.

Първият сет се превърна във фестивал на провалените сервис геймове. Двубоят започна с пробив за сърбина, но Григор бързо изравни, след което проби още веднъж за 3-1 в своя полза.

При 5-3 сервираше за сета, но отново бе пробит, след като Кецманович спаси три сет бола. В крайна сметка Гругор успя да затвори първата част след нов пробив - 6-4.

Българинът бе далеч по-уверен във втория сет и не допусна изненади при подаването си. Димитров бе далеч по-стабилен, а и сърбинът усещаше накъде върви мачът. След два пробива, включително в последния гейм Гришо взе и втората част с 6-2, с което си осигури класирането на четвъртфиналите.

Там българинът ще се изправи срещу Лоренци Музети, който отстрани последователно Диого Шварцман и Франсис Тиафо досега.