Григор ще доиграва утре, след като си осигури преднина срещу Кецманович

Григор ще доиграва утре, след като си осигури преднина срещу Кецманович Снимка: Getty Images

Григор Димитров ще доиграе в четвъртък двубоя си срещу Миомир Кецманович от втория кръг на Мастърса в Монте Карло.

По-рано днес мачът беше прекъснат заради дъжд при резултат 6:4, 2:1 в полза на българския състезател.

Гришо точно беше взел първия сет, когато за пръв път дъждът прекъсна мача.

Играта беше подновена и последваха три гейма без пробиви, но при резултат 2:1 за българина дъждът отново предизвика пауза и този път тенисистите се прибраха в съблекалните.

В откриващата част Димитров първи допусна пробив след две двойни грешки и изостана с 1:2, а после и с 1:3 в геймовете.

Тогава той се мобилизира, върна пробива и изравни резултата, а после поведе с 5:4 и Кецманович трябваше да сервира за оставане в сета.

Григор игра силно в този гейм и направи някои забележителни точки, за да поведе с 40:15, а двойна грешка на сърбина сложи край на частта.

Доиграването на мача е насрочено за утре някъде след 13:00 българско време.

Преди Димитров - Кецманович трябва да си изиграе сблъсъкът между Алекс де Минор и Алексей Попирин, който стартира в 12:00.

Ако Гришо победи, може да му се наложи да играе два мача в един ден. В трети кръг негов съперник ще бъде Холгер Руне или Сумит Нагал, а мачът е трети по ред на същия Court des Princes в Монте Карло.