Успешно начало на клей сезона за Гришо

Григор Димитров започна сезона на клей с двусетова победа на старта на Мастърса в Монте Карло.

Най-добрият български тенисист отстрани играещия с "уайлдкард" представител на домакините Валентен Вашеро със 7:5, 6:2 след точно 90 минути игра.

Това далеч не беше най-лесният мач за новия №9 в света, особено в първия сет, където съперникът му игра много силно и се възползваше от немалкото непредизвикани грешки в играта на българина.

Във втория обаче нивото на Димитров се покачи рязко, а в същото време световният №138 започна да греши повече и събитията на корта бяха еднопосочни.

Класирането във втори кръг означава, че Гришо защитава точките си от миналата година, когато отпадна на тази фази от чеха Иржи Лехечка. Сега може само да печели точки за ранглистата, а следващ съперник ще е Миомир Кецманович (Сърбия) или Матео Беретини (Италия).