Как паник атака провали бивша шампионка на "Ролан Гарос"

Как паник атака провали бивша шампионка на "Ролан Гарос" Снимка: Getty Images

Паник атака в средата на мача коства победата на Симона Халеп в двубоя си от втория кръг на "Ролан Гарос" срещу китайката Жен Куинен.

30-годишната румънка изглеждаше, че контролира изцяло мача. Халеп водеше със сет и 2-1 във втория, но тогава нещо в нея се пречупи. Впоследствие 19-годишната Куинен взе 11 от следващите 12 гейма и обърна мача до 2-6 6-2 6-1 в своя полза.

Двукратната шампионка от Шлема призна, че не е знаела как да се справи със ситуацията, заради което и изпусна контрола над мача.

"Не ми се случва често - каза Халеп, която триумфира с титлата в Париж през 2018-а, на пресконференцията. - Наистина не знам какво се случи. Водех в мача, играех добре, но след това се случи нещо и загубих. Изгубих контрола над мача.

След края се чувствах много зле, но вече съм добре. Възстанових се и ще си извлека поуките от тази ситуация.

Снимка: Getty Images

Според мен не беше нищо сериозно, но е факт, че се случи. Хубаво е, че още сега мога да гледам на това с усмивка."

Отпадането на Халеп е пореднага голяма изненада на тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция. Още след първите два кръга седем от тенисистките в Топ 10 на световната ранглиста вече не са част от турнира.

За сметка на това, шампионката от 2020-а Ига Швьонтек изглежда като явният фаворит за нов триумф в Париж. Полякинята записа нова експресна победа и се класира за третия кръг след 6-0 6-2 срещу американката Алисън Риск за само 61 минути.

В първия кръг Швьонтек мина и през украинката Леся Цуренко за 54 минути. Лидерката в световната ранглиста спечели последните си 30 мача и гледа уверено към шести пореден трофей.

"Усещам, че използвам позицията си, за да поставя противничките си под още по-голямо напрежение - каза Швьонтек, която оглави ранглистата на WTA след шокиращото отказване на Ашли Барти през март. - Ставам все по-уверена."

След отпадането на световната №2 Барбора Крейчикова втората най-високопоставена в турнира след Швьонтек е Паула Бадоса. Испанката, която игра четвъртфинал миналата година, се класира за третия кръг след победа над словнката Кая Юван със 7-5 3-6 6-2.

Третата представителка на Топ 10, оцеляла в турнира - Арина Сабаленка, се нуждаеше от малко повече от час, за да спечели своя мач от втория кръг срещу американката Мадисън Бренгъл с 6-1 6-3.