Приятел надви Гришо във втория кръг в Куинс

Приятел надви Гришо във втория кръг в Куинс Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна от лондонския турнир в Куинс Клъб във втория кръг след загуба с 3:6, 6:4, 5:7 от Себастиан Корда.

Американецът, който е приятел на Гришо и напоследък няколко пъти игра на двойки в партньорство с него, спечели оспорвания сблъсък с решаващ пробив в последния гейм.

Първият сет протече зле за българина, след като той беше пробит в седмия гейм.

Гришо се спаси от втори пробив, макар че още веднъж изоставаше с 0:40, но така и не успя да се върне в сета.

През втората част Димитров отново имаше проблеми на свой сервис, но се измъкна и при първите колебания на американеца при негово подаване успя да пробие за 3:1.

До края на сета българинът беше концентриран и с много стабилен сервис изравни частите.

В решителната част инициативата отрано беше за Корда след брейк за 2:0.

Гришо обаче бързо върна пробива и сетът тръгна гейм за гейм.

За съжаление, когато при 5:6 Димитров сервираше за оставане в мача, той се пропука още веднъж и Корда грабна победата.