След маратонски първи сет контузеният Джокович се оказа прекалено силен за Григор Снимка: Getty Images

Григор Димитров направи чудеса от храброст в първия сет срещу Новак Джокович, но все пак загуби в три части - 6-7(7) 3-6 4-6 сблъсъка си със сърбина от третия кръг на Australian Open.

Двамата направиха няколко невероятни разигравания от 20 и повече удара, но повечето от тях отидоха в полза на Ноле.

Първата част бе маратонска, продължила цели 79 минути, но след това Джокера с два шампионски сета затвори мача в своя полза.

Григор загуби подаването си още в първия гейм, но драмата в първия сет тепърва предстоеше. При 3-5 Димитров спаси три сетбола, след което направи пробив, за да изравни резултата. При 6-5 българинът също имаше две възможности да спечели частта, но Джокович не се даде и успя да докара гейма до тайбрек, който спечели с 9-7.

Веднага след продължилия 79 минути гейм Ноле взе медицински таймаут, което, като че ли, разстрои играта на Димитров, и след това победата за сърбина изглеждаше просто въпрос на време.

Григор играеше страхотен тенис в огромна част от мача. Джокович напомняше за контузията си, падайки по корта на няколко пъти, но въпреки това сърбинът се оказа прекалено силен.

Втората част деветкратният шампион в Мелбърн взе на три, а в третата и двамата трудно печелеха подаванията си. В първите шест гейма видяхме цели пет пробива, за да може Джокович да води с 4-2. Последваха три лесни сервис гейма за двамата, за да може Григор да намали изоставането си на 4-5. Още при първия си мачбол обаче Ноле спечели мача след топка на Григор в аут.

Така, след битка, продължила над три часа, сърбинът се класира за осминафиналите, където ще срещне представителя на домакините Алекс Де Минор.