Вики Томова не успя да се пребори за втора победа на "Ролан Гарос"

Вики Томова не успя да се пребори за втора победа на "Ролан Гарос" Снимка: Getty Images

Виктория Томова отпадна във втория кръг на "Ролан Гарос" след загуба от китайката Синю Уанг с 5-7 7-5 1-6 в здрава битка, която на два пъти бе прекъсвана от дъжда в Париж.

Българката не успя да запише втората си победа на Откритото първенство на Франция, след като в първия кръг поднесе една от изненадите на старта, след като отстрани 16-ата поставена в схемата Екатерина Александтрова с 6-3 7-6(5).

До 5:5 в първия сет мачът вървеше гейм за гейм, но в 11-ия Уанг проби, след което затвърди пробива и взе първата част със 7-5.

Още в началото на втория сет Уанг проби отново, а малко по-късно срещата бе прекратена за кратко заради поредния дъжд над Париж. При 4-2 Вики обърна гейма от 0:40, спасявайки цели шест брейкбола.

Българката успя и да върне пробива и изравни за 5-5, след което показа страхотна игра, за да вземе следващите два гейма и да изравни сетовете - 1-1.

В третата част китайката бе безмилостна и спечели с 6-1, след като проби Томова на три пъти. При 5-1 мачът бе прекъснат за почти три часа за дъжд, след което бе подновен със сервис на българката, която спаси три мачбола, но при четвъртия се пречупи.

В третия кръг китайката ще се изправи срещу победителката от двойката Виктория Голубич и Анастасия Потапова.