Чеймбърс е перфектен, Роналдо е най-неточен, а Златан е в засада

Байерн (Мюнхен) и Ювентус изиграха два мача, които ще останат в историята на Шампионската лига за дълги години. Двата гранда си размениха по едно полувреме и в двата двубоя, но в продълженията на „Алианц Арена“ на терена имаше само един отбор – този на баварците.

Въпреки смазващото предимство, което имаха „бианконерите“ в края на мача в Торино и през първите 45 минути в реванша, Байерн остава отборът с най-висок среден процент владеене на топката в турнира досега, както и с най-много голове средно на мач, й най-висок процент точни пасове.

Кристиано Роналдо води пред Лионел Меси в голмайсторската листа, въпреки че аржентинецът намали изоставането си след попадението за 3:1 срещу Арсенал в сряда вечер.

Португалецът счупи рекорда за най-много голове в груповата фаза на турнира, като се превърна в единственият футболист, стигнал до двуцифрено измерение на головете си по врме на групите – 11.

Може би най-изненадващата статистика обаче идва от играч на Арсенал. Калъм Чеймбърс има 100% точност в подаванията си. Бранителят на „артилеристите“ има 13 точни подавания в общо 11 минути за Арсенал в Шампионската лига. Чеймбърс се появи в три мача по време на груповата фаза, като игра 8 мин срещу Динамо (Загреб), 3 – срещу Байерн (Мюнхен) и по-малко от минута срещу Олимпиакос.

Все пак, повече точни подавания, отколкото минути на терена, си е похвално. Особено когато говорим за твърда резерва.

В галерията ще ви покажем още от най-интересните статистики в Шампионската лига след изиграването на груповата фаза и 1/8-финалите.

Жребият за четвъртфиналите е в петък от 13:00 часа българско време.