Байерн се изложи на "Алианц Арена"

С няколко важни намеси Нойер спаси Байерн от конфузна загуба Снимка: Getty Images
С няколко важни намеси Нойер спаси Байерн от конфузна загуба

Байерн Мюнхен изигра още един неубедителен мач и завърши 1:1 срещу Аякс на "Алианц Арена".

В срещата от група E на Шампионската лига холандците бяха по-близо до победата, но изпуснаха доста положения, а накрая уцелиха и греда.

Матс Хумелс откри за Байерн още в 4-ата минута с глава след центриране на Робен и изглеждаше, че мачът ще стане лесен за домакините.

Аякс обаче пое инициативата и в 22-ата минута Нусаир Мазрауи комбинира с Тадич и сам завърши атаката за 1:1.

До края на полувремето и двата тима създадоха положения, но след почивката баварците изглеждаха все по-зле в защита и намесите на Нойер оставиха резултата непроменен. В 91-ата минута вратарят успя леко да отклони изстрел от фаул на Ласе Шьоне и топката се удари в гредата.

Аякс и Байерн се изравниха с по 4 т. на върха в групата, а Бенфика ги следва с 3, след като успя да победи с 3:2 като гост АЕК.