ПСЖ още не е готов за големите мачове: 5 извода след първия голям сблъсък от Шампионската лига

Ливърпул победи Пари Сен Жермен с 3:2 на "Анфийлд" в първото голямо дерби от груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините бяха по-добри през почти целия мач, но накрая бяха на път да изпуснат победата и стигнаха до нея едва в 92-ата минута.

Играчите на Юрген Клоп поведоха с 2:0 с бързи голове през първото полувреме на Даниел Стъридж и на Джеймс Милнър от дузпа. Почти веднага обаче Тома Мюние върна един гол за гостите в ситуация, при която можеше да бъде маркирана засада на Единсон Кавани.

През втората част Ливърпул пропусна да реши срещата и беше наказан с изравнителен гол на Килиан Мбапе в 83-ата минута.

Резервата Роберто Фирмино обаче стана герой с индивидуално изпълнение във втората минута на добавеното време, с което донесе успеха на "мърсисайдци".

Какво научихме от този най-очакван сблъсък в откриващия ден на Шампионската лига?

В галерията може да видите пет основни извода от него.