Лудогорец остава без победа и отпада от Лига Европа

Лудогорец отново не успя да преодолее АЕК Ларнака и след 1:1 в Кипър, този път направи 0:0 в Разград Снимка: ludogorets.com

Лудогорец отпадна и на теория от Лига Европа след разочароващо 0:0 срещу кипърския АЕК Ларнака в Разград.

Българският шампион изигра пореден слаб мач в турнира и остава без победа от 4 мача в група А. "Орлите" имат 2 т. и при оставащи два кръга до края вече няма как да настигнат лидерите Байер Леверкузен и Цюрих.

От самото начало мачът беше двуостър, но Лудогорец изпитваше големи проблеми в защита и по-чистите положения бяха пред вратата на Ренан дос Сантос.

В 6-ата минута Асубре остана сам срещу Ренан, но стражът спаси удара му. В 13-ата минута Иван Тричковски стреля по земя от фаул и топката мина опасно близо до гредата.

Две минути по-късно Марселиньо се оказа на чиста позиция на отсрещната врата, ударът му обаче беше разочароващ. После Джоди Лукоки не успя да засече центриране отляво. Към края на частта Ренан се отчете с още едно спасяване, а за Лудогорец Кешеру засече едно подаване отдясно, но не намери вратата.

След почивката домакините бяха близо до гола в 74-ата минута, когато Козмин Моци уцели гредата. После Сисиньо беше изблъскан в наказателното поле и Лудогорец можеше да получи дузпа.

В последните минути българският тим също беше по-активният, но бранителите на АЕК се справиха с всички атаки.

В другия мач от групата Байер Леверкузен победи Цюрих с 1:0 с гол на Тин Йедвай през второто полувреме. Така лидерите събират по 9 т. и гарантират класирането си в следващата фаза, докато Лудогорец и АЕК остават с по 2 т. и отпадат от турнира.