Величествен гол донесе европейска победа на ЦСКА

Миг брилянтност от Евандро и правилна тактика от Люпко Петрович донесоха успеха на ЦСКА Снимка: LAP.bg

ЦСКа постигна страхотна европейска победа пред над 10 000 на "Българска армия" и победи с 1:0 хърватския Осиек.

С феноменален гол на Евандро да Силва, "армейците" взеха чиста преднина преди реванша другата седмица в първия мач, в който Люпко Петрович официално пое ролята на старши треньор на отбора.

Петрович изненада в срещата от втория предварителен кръг на Лига Европа с нова схема 3-5-2 и различен титулярен състав.

ЦСКА показа предпазлива и тактически правилна игра, с която не позволяваше чисти положения пред Черниаускас.

През първата част нямаше почти никакви опасни атаки и пред двете врати, а играта беше доста накъсана - футболистите на Осиек играеха грубо и често извършваха нарушения.

В 53-ата минута ЦСКА откри резултата като от нищото с великолепен гол.

Евандро изстреля страховито от воле една отскочила топка и от 25 метра я заби в горния десен ъгъл - 1:0 за "червените"!

С наближаването на последния съдийски сигнал, домакините играеха все по-дефанзивно и допуснаха някои опасни ситуации.

Десетина минути преди края Осиек дори удари греда, но в крайна сметка ЦСКА запази суха мрежа и има добро предимство преди ответния двубой, който ще се изиграе следващия четвъртък.

Ако "армейците" успеят да отстранят Осиек, ще се изправят срещу Будучност (Подгорица) или Зоря (Луганск).