Шоуто на Аталанта и Иличич продължи в трилър със 7 гола

Аталанта е на 1/4-финал в Шампионската лига за пръв път в историята си, като успя да победи Валенсия и в реванша Снимка: Getty Images

Сензационният сезон на Аталанта продължава и тимът вече е 1/4-финалист в Шампионската лига.

Италианците спечелиха атрактивно с 4:3 в осминафиналния реванш срещу Валенсия пред празните трибуни на "Местая", и с общ резултат 8:4 се класират в следващата фаза.

Реваншът беше зрелищен и голове и обрати не липсваха, макар че публика нямаше заради епидемията от коронавирус. Йосип Иличич блесна с четирите гола за Аталанта и вече има общо 14 от началото на календарната година във всички турнири. Това прави словенеца най-резултатният футболист от топ 5 първенствата за 2020-а.

Иличич откри за Аталанта от дузпа още в 3-ата минута, после обаче Кевин Гамейро изравни.

В края на полувремето гостите получиха нова дузпа и Иличич пак беше точен за 2:1.

Втората част започна с втори гол на Гамейро за 2:2, а в 67-ата минута Валенсия за пръв път поведе след контраатака и прехвърлящ удар на Феран Торес.

До края основното действащо лице беше Иличич, който добави още две попадения (този път не от дузпи) и донесе победата на Аталанта и в тази среща.