Байерн отново унижи Барса, Лукаку спаси Челси, Юве громи

Барселона започна живота си в Шампионската лига без Лионел Меси с тежко домакинско поражение от Байерн Мюнхен на старта в група "Е" - 0:3. Томас Мюлер и на два пъти Роберт Левандовски съответно през първото и второто полувреме бяха точни за баварците, а германският колос можеше да си тръгне и с по-изразителен успех, но пропусна още доста положения.

В последния сблъсък между двата тима германците унижиха каталунците с 8:2 на четвъртфиналите на турнира през август 2020 г. в Лисабон. Този път до подобен резултат не се стигна, но пък Байерн се чувстваше изключително комфортно на терена на "Камп Ноу" и изобщо не бе затруднен.

Байерн излезе напред в 24-тата минута след поредица от подавания, след които Томас Мюлер реши да стреля от далечно разстояние. След ударът му кълбото се отклони в гърба на Ерик Гарсия и стана неспасяемо за Тер Щеген.

Като по чудо Байерн не удвои преднината си в 52-рата, когато Сане стреля от 6-7 метра, но право в ръцете на вратаря на каталунците. Това обаче все пак се случи четири минути по-късно. Тогава Мусиала стреля в лявата греда на Тер Щеген, а при добавкатата Левандовски беше точен за 2:0.

Роналд Куман направи бързи смени в опит да потърси някаква промяна, но вече беше твърде късно.

Каталунците привидно владееха инициативата, но в 85-ата минута получиха и трети гол дело на Левандовски - отново след добавка след изстрел в гредата на Гнабри.

В другия мач от групата Динамо Киев и Бенфика завършиха 0:0 в украинската столица в нервен двубой.

В група "Н" европейският шампион Челси надигра минимално руския Зенит с 1:0 на своя "Стамфорд Бридж". Завърналият се в западен Лондон Ромелу Лукаку се разписа победно за "сините" 20-ина минути преди края.

В другия двубой от потока Ювентус пое глътка въздух след трудния старт на сезона в Серия "А" с 3:0 на терена на Малмьо. Алекс Сандро, Пауло Дибала от дузпа и Алваро Мората бяха авторите на попаденията за торинци, които копнееха за първви успех след завръщането на Масимилиано Алегри начело на тима.