Борусия затрудни Сити, но се провали в края

Борусия затрудни Сити, но се провали в края Снимка: Getty Images

Манчестър Сити измъкна победа с 2:1 над Борусия Дортмунд в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима.

На "Етихад" домакините водеха почти цял мач, към края допуснаха изравняване, но в последната минута си спечелиха важно предимство преди реванша.

Кевин Де Бройне откри резултата в 19-ата минута при първото реално положение за Сити.

После реферът отсъди дузпа за Сити, но видя на повторението, че няма нарушение на Емре Джан и отмени решението си.

След почивката "гражданите" не успяха да направят преднината си по-убедителна, макар че имаха положения, и Борусия се възползва в 84-тата минута.

Ерлинг Хааланд елегантно асистира на Марко Ройс, който направи 1:1.

В 90-ата минута обаче Гюндоган овладя в наказателното поле и намери Фил Фодън, който донесе успеха на Сити.

Реваншът в Дортмунд ще се изиграе на 14 април.