Червен картон помогна на Милан за първата победа в Шампионската лига

Червен картон помогна на Милан за първата победа в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Милан постигна първата си победа в основната фаза на Шампионската лига, като надделя с 3:1 над Брюж на "Сан Сиро".

След две загуби в първите си два мача, този път Милан си свърши работата, а домакините бяха улеснени и от червения картон за съперника, получен в 40-ата минута.

Кристиан Пулишич откри резултата директно от ъглов удар.

Няколко минути по-късно Рафаел Ониедика направи опасно влизане с бутоните и беше изгонен, а белгийците трябваше да доиграят с 10 души.

Въпреки това, те намериха сили да изравнят в началото на втората част чрез Кристиан Сабе.

Тиджани Райндерс обаче се превърна в герой за Милан с двата си гола в 61-вата и 71-вата минута, които осигуриха успеха на "росонерите".

За Милан това са първи 3 т. в Лигата на богатите. Със същия точков актив остава и Брюж.

В другия ранен мач тази вечер Монако разби Цървена звезда с 5:1 и поне временно оглави класирането в основната фаза със 7 т. от три мача.

Сърбите пък остават без спечелена точка.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.