Емери призна: Олимпиакос заслужаваше финала

Емери призна: Олимпиакос заслужаваше финала Снимка: Getty Images

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери отдаде дължимото на гръцкия Олимпиакос. Грандът от Пирея спечели и втория мач срещу бирмингамци от полуфиналите в Лигата на конференциите с 2:0 у дома и с общ резултат 5:2 продължава към финала слещу Фиорентина.

"Класирахме се за европейското състезание в края на миналия сезон и тази година ни хареса, но е много трудно да спечелим и ние сме в процес на развитие. Олимпиакос заслужаваше да бъде на финала. Загубихме в първите 90 минути у дома и не бяхме достатъчно конкурентни.

Отборът започна добре първото полувреме, контролираше играта, но футболистите не бяха точни. Но трябва да кажем и "благодаря" на феновете, защото те бяха тук и опитвайки да ни върнат. Това е опит за нас след дълго отсъствие от европейски турнири и ще се състезаваме отново в Европа през следващата година", каза Емери.