Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че победата на неговия тим с 5:4 над Байерн Мюнхен в първия полуфинал между двата тима от Шампионската лига е бил най-добрият мач в кариерата му като треньор.
Срещата премина през обрати, а в един момент парижани поведоха с 5:2, но допуснаха още два гола във вратата си.
"Беше невероятно. Мисля, че това беше най-добрият мач, който някога съм ръководил като треньор. Имаше невероятен ритъм, опити да се играе офанзивен футбол, стремеж на играчите да покажат качествата си. Мисля, че всички са се забавлявали, гледайки мача. Щастлив съм, защото победихме. Работя като треньор от повече от 15 години и трябва да призная, че това беше най-вълнуващото нещо, което съм преживявал. Като треньор не си щастлив, когато допуснеш четири гола, но днес съм щастлив, защото победихме. Байерн загуби само три мача този сезон, а следващият двубой срещу тях ще бъде прекалено тежък, точно като този, и ние ще се опитаме да го спечелим."
Колегата му от баварците Венсан Компани, който беше наказан и изгледа мача от трибуните, похвали своите заместници и заяви, че все още нищо не е решено.
"Треньорският щаб свърши фантастична работа в подготовката на отбора. Страдахме, но бяхме опасни - отчете белгиецът. - Да допуснеш пет гола като гост в Шампионската лига обикновено означава, че си аут, но шансовете, които създадохме, ни накараха да повярваме. Ако при 5:2 не показваш нищо в мача, е трудно да се аргументираш за обрат, но след като бяхме толкова опасни, чувствам, че всичко опира до това да се концентрираш отново и да реализираш възможностите си. На реванша ще бъдем у дома пред 75 000 души на стадиона, искам повече. Искаме тежестта на домакинството да се усети, а "Алианц Арена" е място, където всичко може да се случи."

