Гол от центъра и дузпи пречупиха Арсенал в драма на "Емирейтс" (видео)

Арсенал отпадна от Лига Европа след голяма драма и дузпи в реванша срещу Спортинг на "Емирейтс".

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1, след като "топчиите" допуснаха гол от центъра.

Накрая португалците удържаха с 10 души, а вратарят им Антонио Адан се превърна в герой, като спаси дузпата на Габриел Мартинели. Така Спортинг продължава напред с 5:3 при дузпите.

Резултатът 2:2 от първия двубой направи ответния сблъсък доста отворен и непредвидим. Гостите започнаха позитивно мача и показаха, че ще създадат проблеми на съперника си.

Постепенно обаче Арсенал намери играта си и в 19-ата минута поведе. Мартинели получи една топка зад защитата и ударът му беше спасен, но Гранит Джака стреля прецизно при добавката за 1:0.

Спортинг стартира обнадеждаващо и второто полувреме, когато "артилеристите" изглеждаха разконцентрирани и лековато губеха топката.

Така се стигна и до фамозния изравнителен гол в 61-вата минута. Топката беше загубена в центъра и Педро Гонсалвеш изненада вратаря Рамсдейл с перфектно изпълнен прехвърлящ удар от централната зона за 1:1.

Добрият период на Спортинг продължи и в 72-рата минута Маркъс Едуардс остана сам срещу Рамсдейл, но стреля в лицето на вратаря, който успя да спаси.

И двата тима пробваха да спечелят до края на редовното време и организираха някои добри атаки, но нови голове не паднаха и се стигна до продължения.

В тях голяма грешка на гостите изведе Леандро Тросар абсолютно сам срещу вратаря. Белгиецът обаче стреля право в Адан, а после топката се удари и в гредата.

В края на второто продължение Арсенал натисна сериозно и Адан направи две страхотни спасявания след удари с глава от близка дистанция.

После Угарте беше изгонен с втори жълт картон за грубо влизане срещу Сака, но Спортинг удържа до дузпите и с 10 души.

От 11-те метра и двата тима започнаха концентрирано и вкараха при първите общо 7 изпълнения.

Тогава дойде пропускът на Габриел Мартинели, чийто удар беше спасен от героя Антонио Адан.

Нуно Сантош реализира финалната дузпа и прати тима си напред към четвъртфиналите.