Лопетеги е готов за "най-великия клуб в света" - Манчестър Юнайтед

Лопетеги е готов за "най-великия клуб в света" - Манчестър Юнайтед Снимка: Getty/Goal

Джулен Лопетеги каза, че неговият Севиля е напълно готов да се изправи срещу Манчестър Юнайтед на полуфиналите на Лига Европа, като нарече "червените дяволи" "най-великия клуб в света".

Двубоят между двата тима отново ще се проведе в един мач, който ще се изиграе в Кьолн.

Севиля достигна до финала с късна победа с 1:0 над Уулвърхемптън, благодарение на гол на Ясин Буни минути преди края. Юнайтед също се поизмъчи в своя четвъртфинал, като трябваше да играе продължения срещу Копенхаген, в които бе спасен от точно изпълнена дузпа от Бруно Фернандеш.

"Ще играем срещу Манчестър Юнайтед в следващия мач - те са най-големият клуб в света, но ние ще бъдем готови за тях - каза Лопетеги след победата над "вълците".

Концентрирани сме изцяло върху следващия двубой срещу наистина топ отбор. Това е исторически тим, един от най-великите в историята на спорта, който също така се намира и в страхотна форма.

Ще дадем най-доброто от себе си, както винаги сме правили. Ще бъде трудно срещу тях, но ние вярваме, че можем да ги победим."

Двубоят между Севиля и Юнайтед е на 16 август, неделя. В другия полуфинал на Лига Европа, ден по-късно, един срещу друг ще се изправят Интер и Шахтьор Донецк.

В последните години андалусийци си спечелиха прозвището Властелина на Лига Европа, след като триумфираха с трофея на цели пет пъти между 2006 и 2016 година, докато Юнайтед спечели първата си и единствена засега купа от този турнир през 2017-а.