Мбапе и Меси се развихриха в Шампионската лига

Мбапе и Меси се развихриха в Шампионската лига Снимка: Getty Images

ПСЖ завърши участието си в група А на Шампионската лига с изразителна победа с 4:1 като домакин на Брюж.

Килиан Мбапе и Лионел Меси отбелязаха по два гола за успеха над белгийците, а целият отбор направи доста по-добро впечатление, отколкото срещу Ланс в Лига 1 през уикенда.

Мачът беше без значение за френския тим, но въпреки това Маурисио Почетино заложи на силен състав и Мбапе се разписа на два пъти още до 7-ата минута.

Така той стана най-младият играч в историята на Шампионската лига, който достига 30 вкарани гола.

В 38-ата минута Мбапе асистира на Меси, който със страхотен шут покачи на 3:0.

След почивката Матс Риц върна едно попадение за гостите, но Меси си спечели дузпа и сам отбеляза от бялата точка за крайното 4:1.

Манчестър Сити също играеше в мач без значение, но за разлика от ПСЖ не показа особена мотивация и отстъпи с 1:2 на РБ Лайпциг.

Пеп Гуардиола прибегна до ротации и заложи на няколко резерви, което не даде добър резултат.

Домакините дръпнаха с 2:0 преди Рияд Марез да върне един гол за Сити.

Кайл Уокър обаче получи директен червен картон за грубо влизане десетина минути преди края.

Още преди днешните двубои ПСЖ се беше класирал за елиминациите като втори отбор в групата. Манчестър Сити пък нямаше как да изпусне първото място.

В Лига Европа ще играе РБ Лайпциг, докато Брюж отпада от евротурнирите.