Моуриньо спечели типично в свой стил при дебюта си начело на Рома

Моуриньо спечели типично в свой стил при дебюта си начело на Рома Снимка: Getty Images

Рома спечели с 2:1 гостуването на Трабзонспор в официалния дебют на Жозе Моуриньо начело на "вълците".

Срещата в Турция беше от плейофния кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите и премина типично в стила на португалския наставник.

Домакините владееха повече топката, но Рома вкара при единствените си два точни удара във вратата.

Лоренцо Пелегрини откри в 55-ата минута след асистенция на Мхитарян, а 9 минути по-късно Андреас Корнелиус изравни.

В 81-вата минута новото попълнение на италианците Елдор Шомуродов донесе победата с добавка след удар в гредата на Джанлука Манчини.

За Рома остава да задържи преднината си в реванша, който е на 26 август в Рим.