Нова магическа победа за Юнайтед в Париж! Рашфорд отново препарира ПСЖ

Нова магическа победа за Юнайтед в Париж! Рашфорд отново препарира ПСЖ Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед повали френския шампион Пари Сен Жермен с 2:1 в Париж в дербито на старта на Шампионската лига.

"Червените дяволи" се пребориха за втора знаменита победа като гости на този съперник след онова 3:1 през пролетта на 2019-а, с което отстраниха ПСЖ в елиминационната фаза на турнира.

Срещата тази вечер завърши по същия начин - с късен гол на героя за Юнайтед Маркъс Рашфорд.

Гостите започнаха добре мача, но след 12-ата минута домакините създадоха две опасности и Давид де Хеа трябваше да прави спасявания срещу Ди Мария и после срещу Курзава.

В 30-ата минута Юнайтед спечели дузпа, след като Диало наивно фаулира в гръб Антони Марсиал. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който тази вечер за пръв път носеше капитанската лента на англичаните, но Кейлор Навас спаси удара му.

После се намеси ВАР и видя, че вратарят е бил пред голлинията и с двата си крака при изпълнението, което означаваше повторно изпълнение от бялата точка. Фернандеш стреля в същия ъгъл, но този път беше точен за 1:0.

Малко по-късно Мактоминей беше близо до това да удвои, а ПСЖ поиска дузпа за изблъскване на Мбапе от страна на Аксел Туанзебе.

През втората част натискът на френския шампион се усили и се стигна до греда след центриране на Курзава.

В 55-ата минута след един ъглов удар Марсиал си отбеляза автогол в опита си да изчисти с глава и така ПСЖ изравни за 1:1.

Мачът стана двуостър и много равностоен, но никой не можеше да нанесе решаващия удар.

В 87-ата минута обаче Рашфорд се превърна в герой и с отлично насочен удар в десния ъгъл донесе победата на своите.

Така финалистът в Шампионската лига от миналия сезон започва със загуба в група H на надпреварата.

В другия мач от групата РБ Лайпциг победи Истанбул Башакшехир с 2:0.