Нова пестелива победа за Ливърпул и нова лоша новина за защитата

Нова пестелива победа за Ливърпул и нова лоша новина за защитата Снимка: Getty Images

Ливърпул победи пестеливо с 2:0 Мидтиланд в среща от група D на Шампионската лига.

С голове на Диого Жота в 55-ата минута и Мохамед Салах от дузпа в края, "червените" взеха трите точки и оглавиха групата си с пълен актив след първите два мача.

Голът на Жота бе под №10000 в историята на тима.

Българският национал Божидар Краев се появи в игра за гостите в 81-ата минута, но не успя да помогне на отбора си да вземе първа точка в Шампионската лига.

Датчаните обаче започнаха добре мача и даже пропуснаха чисто положение в началото, а особено през първата част се справяха без големи проблеми с атаките на Ливърпул.

Юрген Клоп беше дал почивка на всички титуляри в нападение и пусна Салах, Мане и Фирмино в игра едва в последната фаза от мача.

Лошата новина за мениджъра беше контузията на Фабиньо, който трябваше да напусне принудително още в 30-ата минута. Опциите на тима в отбрана съвсем привършиха и до края на двубоя в отбрана игра 19-годишният юноша Рис Уилямс.