Онана спаси Юнайтед в истински трилър на "Олд Трафорд"

Онана спаси Юнайтед  в истински трилър на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отново се измъчи максимално, но стигна до първа победа в Шампионската лига - 1:0 над гостуващия Копенхаген.

Възроденият Хари Магуайър стана герой за тима си със своя гол с глава през втората част, а в последната секунда вратарят Андре Онана спаси дузпа.

Юнайтед отново не убеди с играта си и в още няколко момента висеше на косъм. За "червените дяволи" мачът на практика беше задължителен за спечелване, за да се избегне отпадане още в груповата фаза.

Преди двубоя беше почетена паметта на починалия през миналата седмица сър Боби Чарлтън.

Срещата започна със спасяване на Андре Онана, а после се стигна и до греда за Копенхаген.

Датчаните играеха със самочувствие, но и Юнайтед започна да създава ситуации и се стигна до пропуски на Расмус Хойлунд и Маркъс Рашфорд.

През втората част домакините вдигнаха оборотите и изстрел на Кристиан Ериксен беше спасен, а Рашфорд и Алехандро Гарначо си поведоха твърде дълго топката в две отделни ситуации, в които бяха получили пасове зад защитата.

Онана пък още веднъж се прояви със страхотно спасяване след удар от чиста позиция.

До решаващата ситуация се стигна в 72-рата минута, когато Ериксен центрира и Магуайър с глава порази вратата.

До края тимът на Ерик тен Хаг трябваше да се защитава и беше на път да се справи, но при последния корнер в четвъртата минута на добавеното време защитата се провали.

Стигна се до разбъркване, Мактоминей посегна да изчисти, само че изрита противников футболист и съдията посочи бялата точка.

С изпълнението се зае Джордан Ларсон, но Онана хвана ъгъла и спаси.

Така манчестърци вече са трети в групата с 3 т., а пред тях са Галатасарай с 4 и Байерн Мюнхен с 9.