Осакатен Лудогорец изтръгна точка от гостуването на Мидтиланд

Осакатен Лудогорец изтръгна точка от гостуването на Мидтиланд Снимка: Getty Images

Лудогорец спечели ценна точка от гостуването си на Мидтиланд, след като стигна до равенство 1:1 в Дания.

"Орлите" трябваше да се справят с две принудителни смени след контузии на двама от най-важните си футболисти - Антон Недялков и Кирил Десподов, който отбеляза гола за гостите, но успяха да го направят и взеха добър резултат на старта на груповата фаза в Лига Европа.

Домакините, в чийто състав отново не попадна Божидар Краев, поведоха още в третата минута. Защитата на Лудогорец изпусна нахлуващия в наказателното поле Густав Исаксен. Датчанинът засече добре центриране на Евандер и с глава даде аванс на Мидтиланд.

Датчаните продължиха да натискат, но добри намеси на Кахлина задържаше Лудогорец в двубоя. Така в 32-рата минута, и с доза късмет, българският шампион изравни.

Бърнард Текпетей стрял отдалече, ударът му рикошира в крак на бранител на Мидтиланд и топката се озова в Кирил Десподов. Българското крило не успя да я спре добре и си я поведе силна, но с шпагат успя да изпревари вратаря на домакините и да плъзне кълбото между краката му за 1:1.

Втората част започна кошмарно за българския шампион. В първите 15 минути Лудогорец загуби Антон Недялков и Десподов заради контузии. Първият и вторият капитан на разградчани станаха жертви на единоборства с играчи на Мидтиланд и трябваше да напуснат принудително терена.

С излизането на Десподов пострада и остротата на "зелените", които тази вечер играха в розовия си екип за гостуване. Преди това Лудогорец разчиташе на редки контри, но след двете принудителни смени трудно преминаваше централната линия на терена и не успя да отправи нито един удар по посока на противниковата врата.

Кахлина направи още няколко добри спасявания и през втората част. В 68-ата стражът на Лудогорец извади най-доброто положение за домакините, когато след удар на Паулиньо, рикоширал в крак на бранител, реагира по прекрасен начин и успя да избие топката в ъглов удар.

Датчаните изпълниха над десет корнера, но не успяха да се възползват от нито един от тях.

Така Лудогорец изкопчи изключително важна точка в първия си мач, докато в другия мач от групата Цървена звезда победи Брага с 2:1 у дома