Още една ВАР драма от Шампионската лига: Порто ликува след гол, но съдията свири дузпа срещу тях. И вратарят спаси!

Скандалните съдийски решения на словенския рефер Славко Винчич на двубоя между Интер и Барселона са основна тема след мачовете от вторник вечер в Шампионската лига, но по същото време, по което се развиваше драмата на "Джузепе Меаца", станахме свидетели и на още една прелюбопитна ситуация, свързана с ВАР.

Порто победи Байер Леверкузен с 2:0, като и двата гола паднаха през втората част. Но през първата видяхме една невероятна поредица от действия, която не би била възможна без ВАР.

В 42-рата минута португалският страж Диого Коща даде начало на атака на "драконите", която бе завършена с гол на Мехди Тареми. Порто си мислеше, че е повел с 1:0 и ликуваше гола. Но се оказа, че не е точно така.

С помощта на ВАР Антъни Тейлър отсъди дузпа в полза на Леверкузен. Английският рефер видя игра с ръка на защитника на Порто Давид Карма и върна ситуацията.

Играта с ръка бе толкова очевидна за играчите на Байер, че цели шестима от "аспирините" спряха да играят, позволявайки на домакините да организират бърза контра, в която бяха четирима на четирима.

След преглеждане на повторение на ситуацията и Тейлър я видя и показа бялата точка. Но драмата не приключи до тук. Емоциите се люшкаха от небето до земята, а накрая целият "Додрагао" избухна, след като Коща спаси удара от 11-те метра на Патрик Шик.

Истинска ВАР класика!

Интересното е, че ВАР започна с намесите още в 17-ата минута. Тогава гол на Калъм Хъдсън-Одой от Леверкузен бе отменен заради нарушение при изграждането на атаката.

Впоследствие Порто вкара два гола след почивката чрез Зайдо Сануси и Галено, като и двамата се появиха от пейката, с което спечели изключително важна победа.

Това бяха първи три точки за тима на Серджо Консейсао. С по три са още Леверкузен и Атлетико Мадрид, а колкото и да е изненадващо, Брюж е първенец с пълен актив от девет.