Пасивен ЦСКА изпусна преднината си срещу Базел и отпадна от Европа

Пасивен ЦСКА изпусна преднината си срещу Базел и отпадна от Европа Снимка: Lap.bg

ЦСКА отпадна от евротурнирите след загуба с 0:2 от швейцарския Базел в гостуването на "Сейнт Якоб Парк".

"Червените" разочароваха в днешния мач реванш от Лигата на конференциите и пропиляха преднината си от първия двубой, когато спечелиха с 1:0.

Играчите на Саша Илич изиграха твърде пасивни 90 минути, в които останаха далеч от вратата на съперника и разчитаха на играта си в отбрана.

Базел не показа нещо кой знае какво, но достигна до две попадения след почивката и си свърши работата, подкрепян от многобройните си фенове - включително от тенис легендата Роджър Федерер.

Вратарят на българския отбор Густаво Бусато започна с намесите в 18-ата минута, когато блесна със страхотно двойно спасяване.

Малко по-късно той спаси и удар със странична ножица.

Оттам нататък мачът тръгна сравнително спокойно за ЦСКА и "червените" не позволяваха на домакините да създават чисти положения.

В 66-ата минута обаче Фабиан Фрай се измъкна от защитата и се разписа за 1:0, с което изравни общия резултат.

"Армейците" продължиха да играят твърде пасивно и в 85-ата минута бяха наказани за втори път, когато Михаел Ланг вкара от малък ъгъл между краката на Бусато за 2:0.

Така ЦСКА не успя да повтори подвига отпреди две години, когато отстрани този съперник в Лига Европа.

В тазгодишното издание на евротурнирите единствен български представител остава Лудогорец, който ще участва в груповата фаза на Лига Европа.