ЦСКА взе своето срещу Базел в първия мач след нелеп автогол

ЦСКА взе своето срещу Базел в първия мач след нелеп автогол Снимка: Lap.bg

ЦСКА е една крачка по-близо до групите на Лигата на конференциите след победа с 1:0 в първия плейофен сблъсък срещу Базел.

Единственият гол на стадион "Васил Левски" падна в средата на второто полувреме, като нелеп автогол донесе победата на "червените".

Тимът на Саша Илич бе значително по-добрият през целия двубой, като Базел се опита да натисне единствено в края в отчаян опит да стигне до изравнителен гол, но не успя да организира нищо интересно пред вратата на Бусато.

Вратарян ЦСКА се превърна в герой в добавеното време на първата част, след като направи достатъчно, за да отрази удара на Лиъм Милър, останал очи в очи с него след една бърза контра на гостите. Впоследствие двама играчи на Базел не успяха да направят добавка от удобни позиции.

Така, в 70-ата минута падна и голът за "червените". След остро центриране отдясно Серхио Лопес заби топката във вратата си, вместо да я изчисти в аут.

Минути преди края играчите на ЦСКА имаха претенции за дузпа, след като играч на домакините игра с ръка в наказателното поле на Базел при центриране от свободен удар, но вместо 11-метров наказателен удар съдията отсъди фаул в атака на капитана Юрген Матей.

Реваншът в Швейцария е точно след седмица.