Реал и Сити показаха класата си и заформиха незабравимо зрелище

Реал и Сити показаха класата си и заформиха незабравимо зрелище Снимка: Getty Images

Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха 3:3 в незабравимо зрелище на "Сантяго Бернабеу" от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Зрителите се насладиха на два пълни обрата и безброй вълнуващи ситуации в срещата, а реваншът остава напълно отворен и обещава още емоционални моменти.

Мачът започна по възможно най-ужасния начин за Реал. Чуамени извърши нарушение и получи жълт картон, а при изпълнението на свободния удар Бернардо Силва стреля в ъгъла на зле позиционирания Лунин и го хвана тотално неподготвен.

Така домакините изоставаха в резултата още във втората минута.

Тимът на Карло Анчелоти обаче изравни играта и в 12-тата минута резултатът стана 1:1 след удар на Едуардо Камавинга, който се отби в крака на Рубен Диаш.

Само две минути по-късно Родриго се откъсна зад защитата и завърши хитро с лек удар през Аканджи и Стефан Ортега за 2:1.

След бурното начало настъпи по-спокоен период, макар че темпото оставаше високо.

Втората част започна с пропуски на Белингам и Винисиус, но след тях Реал стана твърде пасивен и допусна Сити твърде близо до наказателното си поле.

В 66-ата минута Фил Фоудън направи 2:2 с поредния си шедьовър този сезон след феноменален удар от дъгата на пеналта.

Само пет минути по-късно обратът беше пълен след нов страхотен далечен удар, но този път голмайсторът беше по-неочакван - Йошко Гвардиол.

Реал реагира и на свой ред произведе шедьовър в 79-ата минута.

Винисиус центрира и Феде Валверде от въздуха по диагонала направи 3:3.

Втората част на величествения сблъсък предстои на "Етихад" на 17 април.