Реал вкара два и на "Стамфорд Бридж" и чака съперника си на полуфинала

Реал вкара два и на "Стамфорд Бридж" и чака съперника си на полуфинала Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа втора поредна победа с 2:0 над Челси и безпроблемно се класира за полуфиналите на Шампионската лига.

Родриго отбеляза и двете попадения за "кралете" на "Стамфорд Бридж".

Челси можеше да поведе в края на първото полувреме, но Кукурея не успя да преодолее Куртоа. Бекът на домакините получи перфектен шанс да шутира сам срещу вратаря, но Куртоа бързо скъси дистанцията, след което с прекрасен плонж отрази шута му.

В 58-ата минута Родриго изведе "кралете" напред и, на практика, реши изхода от двубоя. Бразилецът проби отдясно, след което намери Винисиус в далечния край наказателното поле, Жуниор задържа топката, след което му я върна и от границата на малкото наказателно поле Родриго се разписа за 1:0.

10 минути преди края бразилецът оформи крайния резултат с втория си гол в мача. След нов дълъг пас, този път към Винисиус, Реал отново матира отбраната в синьо. Почти от аутлинията бразилецът върна кълбото към дузпата, там го пое Валверде, след което намери Родриго, който завърши на гола мрежа.

Така Реал спечели с общ резултат 4:0 и очаква победителя от двойката Манчестър Сити - Байерн Мюнхен на полуфинала. В първия мач "гражданите" спечелиха с 3:0 на "Етихад".